Mamy już ponad 1,8 miliona odsłon naszej strony internetowej!! Zobacz w zakładce: Menu - Statystyka.

Menu

Przyłącz się do nas

MULTIMEDIA

Przewodniczacy Bogumil Nowicki w TVN24
Przewodniczacy Bogumil Nowicki w TVN24
No ratings
Odsłon: 5258
Komentarzy: 144
2015-01-22 07:36

Pozorne oszczednosci po zmianie operatora pocztowego?
Pozorne oszczednosci po zmianie operatora pocztowego?
No ratings
Odsłon: 3791
Komentarzy: 79
2014-01-18 16:44

Poczta gate
Poczta gate
No ratings
Odsłon: 3482
Komentarzy: 64
2014-01-15 21:40

Sytuacja w Poczcie Polskiej
Sytuacja w Poczcie Polskiej
5 / 3
Odsłon: 3593
Komentarzy: 243
2014-01-04 14:58

Obroncom Poczty Polskiej w Gdansku
Obroncom Poczty Polskiej w Gdansku
No ratings
Odsłon: 2445
Komentarzy: 99
2013-10-06 08:56

Archiwum artykułów

Spotkanie RSL NSZZ Solidarnosc z Ministrem A. Halickim

Wysłano dnia 22-04-2015 o godz. 14:02:13 przez admin
W piątek, 17 kwietnia br. przedstawiciele Rady Sekretariatu Łączności NSZZ Solidarność spotkali się z Ministrem Andrzejem Halickim w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w Warszawie.
Spotkanie, które trwało prawie trzy godziny, w całości poświęcone było sytuacji w Poczcie Polskiej SA. Ze strony RSŁ w spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Bogumił Nowicki oraz Marcin Gallo, Witold Paluszak, Andrzej Radecki, Sławomir Steltmann, Janusz Szabowski.


Na początku spotkania Przewodniczący B. Nowicki przedstawił tematy, o których chcielibyśmy rozmawiać, bądź na które oczekujemy odpowiedzi:
1. Konkurs na operatora wyznaczonego.
2. Przetargi na usługi pocztowe za publiczne pieniądze.
3. Sytuacja w Poczcie Polskiej SA
4. Bank Pocztowy SA
5. Komercjalizacja Poczty Polskiej SA
6. Relacje pomiędzy zarządzającymi PP SA a partnerami społecznymi.

W sprawie konkursu na operatora wyznaczonego Minister A. Halicki stwierdził, że dobrze byłoby, żeby PP potwierdziła swoją dobrą pozycję na rynku. Dodał, że konkurs jest dobrze przygotowany i zgłaszający się do niego będą dokładnie sprawdzani. Poczta Polska spełniła już warunki konkursu, natomiast żaden inny podmiot jeszcze tych warunków nie spełnił. Zwrócił uwagę na to, że  operator wyznaczony jest po to, by wypełniał szczególną rolę na rynku pocztowym i powinien z automatu obsługiwać administrację publiczną.  Ale by tak się stało konieczne są zmiany w ustawie prawo pocztowe. Do końca kwietnia powinna być znana opinia, co do zawartości złożonych w konkursie ofert.

W temacie dotyczącym przeprowadzonego przetargu przez Centrum Usług Wspólnych Minister Halicki stwierdził, że przetarg był fatalnie przeprowadzony a w tym przypadku gapiostwo to jest delikatne określenie. Poinformował, że NIK rozpoczęła kontrolę przeprowadzonego przetargu, postępowanie prowadzi również prokuratura. Zaznaczył, że ocena na podstawie ceny nie może być zaakceptowana. Obecnie na rynku pocztowym trwa "odbrązawianie" InPostu, odkrywanie jego słabości. Minister A. Halicki stwierdził, że nie może nie zauważać tego co dzieje się z przesyłkami sądowymi.

Przewodniczący B. Nowicki zapytał dlaczego propagandowo Poczta Polska nie funkcjonuje, w przeciwieństwie do InPostu, który sobie z tym doskonale radzi.
W ocenie sytuacji Poczty Polskiej konstytucyjny właściciel stwierdził, że pracownicy Poczty Polskiej winni widzieć swoją szansę w firmie, a nie odchodzić z przedsiębiorstwa. Ogólnie ocenił, że sytuacja w firmie się poprawia. Wyraził również zadowolenie z tego, że doprowadzono do podpisania ZUZP.

My oceniliśmy sytuację w firmie jako dramatyczną. Przewodniczący RSŁ Bogumił Nowicki wyraził naszą opinię, że ostatnie 7 "chudych" lat w Poczcie Polskiej wiąże się z dwiema kadencjami Platformy Obywatelskiej. Oczekiwaliśmy aktu prawnego, który obejmowałby wszystko, łącznie z komercjalizacją firmy. W naszej ocenie przed przekształceniem Poczty Polskiej w spółkę prawa handlowego sprawność zarządzająca PP była zdecydowanie lepsza. Przewodniczący przypomniał, że na poprzednim spotkaniu Minister Olszewska dużo nam naobiecywała przed wyborami samorządowymi, z tych obietnic żadna nie została zrealizowana. Wyliczyliśmy, że daniny na rzecz Państwa ze strony Poczty Polskiej to rocznie kwota około 2 mld złotych.

W sprawach zatrudnienia Przewodniczący RSŁ stwierdził, że Program Dobrowolnych Odejść jest podnoszony przez obecny zarząd jako wielki sukces. Firma poprzez pozbywanie się pracowników została doprowadzona do kryzysu w temacie zatrudnieniowym. Poinformował ministra również o tym, że jesteśmy w sporze zbiorowym o płace oraz, że jeżeli przegramy konkurs na operatora wyznaczonego nastroje wśród pracowników zdecydowanie się zmienią.

Przewodniczący RSŁ wskazał, że doszło do paradoksalnej sytuacji, że w sprawie przetargu CUW to "Solidarność" sporządziła zawiadomienie do NIK a nie właściciel poczty. Mamy obecnie sytuację w poczcie taką, jakiej w historii jeszcze nie było. Zarząd zarabia miliony a pracownicy od kilku lat nie mieli podwyżki płac, wręcz regularnie są ograbiani z wynagrodzenia, są upodlani poprzez ich przeciążenie, z czym staramy się walczyć. Skutecznie zablokowaliśmy tak zwany DIALOG, natomiast faktyczny dialog z partnerami społecznymi jest bardzo ułomny. W przychodach miliardy złotych przynoszą listy i paczki, a nie usługi bankowe, czy ubezpieczeniowe i dlatego powinniśmy więcej uwagi poświęcać klasycznym usługom pocztowym.

Minister A. Halicki poinformował nas, że sam nadzoruje wszystko, co jest związane z pocztą. A jeśli chodzi o klimat polityczny wokół naszej firmy, nie zauważył, by w Komisji Sejmowej  Posłowie byli w jakimś sporze jeśli chodzi o Pocztę Polską. Zaznaczył również, że w Poczcie Polskiej jest wiele rzeczy, które mogą frustrować i denerwować pracowników, a które należy poprawić.

W temacie Banku Pocztowego SA Minister stwierdził, że dokapitalizowanie banku nie jest teraz najważniejsze, ważne jest wyjście z klinczu z bankiem PKO BP. Do dokapitalizowania banku można dojść poprzez giełdę. Rozwój banku musi zapewnić dostęp do 7000 placówek pocztowych, których ilość należy zachować a nawet zwiększyć. To, czy Bank Pocztowy trafi w tym roku na giełdę zależy od Ministra Skarbu.

W sprawie komercjalizacji Poczty Polskiej SA zaznaczył, że nie ma wątpliwości, by wykorzystać możliwość akcji pracowniczych, ale nie odbędzie to jednak w tym roku.

W dalszej części spotkania poinformowaliśmy Ministra A. Halickiego o coraz bardziej powszechnym i rozwijającym się, szkodliwym dla pracowników i całej spółki outsourcingu, o  brakach w zatrudnieniu, co powoduje ogromną liczbę nadgodzin i brak możliwości wykorzystania urlopów wypoczynkowych za rok ubiegły i bieżący. O tym, że "proponując" pracownikom nowe ubezpieczenia grupowe, próbuje się ich kosztem, przy mało korzystnej ofercie, zbudować nowy podmiot świadczący usługi ubezpieczeniowe. Przekazaliśmy też swoje uwagi do nowej, prezentowanej właśnie strategii PP. Wyraziliśmy swój sprzeciw przeciwko likwidowaniu i przekształcaniu urzędów pocztowych. Zaproponowaliśmy wspólne spotkanie właściciela, zarządu i "Solidarności" - Minister A. Halicki wyraził swoją gotowość do takiego spotkania.

Na zakończenie spotkania Minister Andrzej Halicki dodał, że gdyby coś złego przydarzyło się w Poczcie Polskiej, to byłaby to jego klęska polityczna.

Przygotował: Sławomir Steltmann


 

Pokrewne

Oceny

Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

Aktualności związane z tematem

Solidarność


daigege (Wynik: 0)
przez Anonim dnia 05-06-2015 o godz. 05:57:41
20150605daigege air max 90 [www.nike-airmax.org.uk] oakley sunglasses outlet [oakleysunglassesoutlet.coolsky.cc] pandora charms [www.pandoracharms.com.co] kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co] tory burch handbags [toryburchhandbags.highshop.net] chanel bags [chanelbags.outoff.com.co] cheap oakleys [cheapoakleys.coolsky.cc] christian louboutin sale [www.christianlouboutinsell.net] coach outlet [www.coach--outlet.com.co] michael kors outlet [michaelkorsoutlet.malls.com.co] pandora jewelry [www.pandorajewelryoutlet.name] ray bans [raybans.coolsky.cc] michael kors handbags [michaelkorshandbags.malls.com.co] michael kors [michaelkors.malls.com.co] burberry outlet online [burberryoutletonline.outoff.com.co] oakley sunglasses [oakleysunglasses.coolsky.cc] soccer jerseys [www.cheapsoccerjersey.us] tory burch outlet [toryburchoutlet.highshop.net] michael kors [michaelkors.malls.com.co] gucci outlet [www.gucciuk.me.uk] michael kors outlet [michaelkorsoutlet.malls.com.co] true religion sale [truereligionsale.highshop.net] tory burch shoes [toryburchshoes.highshop.net] kate spade handbags [www.katespade-handbags.net.co] cheap ray ban sunglasses [cheapraybansunglasses.coolsky.cc] jordan shoes [www.cheapjordans.com.co] ray ban uk [www.ray-bansunglasses.me.uk] mont blanc pens [www.mont-blancpens.name] burberry scarf [burberryscarf.outoff.com.co] oakley sunglasses sale [www.oakleysunglassessale.name] hollister clothing [www.hollisterclothing-store.net] burberry sale [burberrysale.outoff.com.co] hollister clothing store [www.hollisterclothing-store.net] kate spade uk [www.katespadeuk.me.uk] burberry outlet [burberryoutlet.outoff.com.co] michael

Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...Re: Spotkanie RSL NSZZ Solidarnosc z Ministrem A. Halickim (Wynik: 0)
przez Anonim dnia 20-08-2016 o godz. 06:16:57
WQ
oakley sunglasses outlet [www.ok-em.com],  nike [www.nikeskoes.dk],  ray ban [www.rayban-pas-cher.fr],  ralph lauren factory store [www.ralphslaurenoutlet.us.com],  air max [airmax.misblackfriday.com], michael kors outlet online sale [www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com],  moncler jackets [www.moncler-outlet.us.org],  thomas sabo [www.thomas-sabo.com.de],  ray ban sunglasses [www.raybans-outlet.cc], insanity workout [www.insanity-workout.us.com],  beats headphones [www.beats-headphone.com.co],  ugg [www.uggboots.com.de],  swarovski jewelry [www.swarovskijewelry.com.co],  burberry outlet [www.burberrybagsoutlet.net],  hair straightener [www.ghdhairstraightener.cc],  michael kors bags [www.michaelkorsbags.us.org],  canada gooses outlet [www.canadagoosesonline.com],  prada outlet [www.pradaoutlet.com.co],  vikings nfl jersey [vikings.nfljersey.us.com],  polo ralph lauren [www.polos-ralphlauren.us.com],  occhiali ray ban [www.ray-banocchiali.it],  titans nfl jersey [titans.nfljersey.us.com],  polo outlet online [www.polooutlets-store.com],  toms shoes [www.toms-shoes.net.co],  atlanta hawks jersey [hawks.nbajersey.us.com],  retro jordans [www.retro-jordans.com],  coach outlet [coachoutlet.euro-us.net],  gucci [www.gucci-taschen-outlet.de],  swarovski [www.swarovskis.co.uk], swarovski canada [www.swarovski-canada.ca],  air max shoes [airmax.shoesoutlet.cc],  adidas [www.adidas.org.es],  uhren [www.uhren-shop.com.de],  raiders nfl jersey [raiders.nfljersey.us.com],  soccer shoes [www.soccer-shoes.us.com], new balance outlet [www.newbalance-outlet.org],  the north face [northfaceoutlet.co-om.com],  falcons nfl jersey [falcons.nfljersey.us.com],  wedding dresses [www.wedding--dresses.co.uk],  michael kors [www.michaelkors-canadaoutlet.ca],  roshe run [www.rosherun.co.uk],  saints nfl jersey [saints.nfljersey.us.com],  supra shoes [supra.shoesoutlet.cc], 
Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...Re: Komunikat - PPPO (Wynik: 0)
przez Anonim dnia 18-09-2017 o godz. 15:01:28
buy newest watch replica [www.buynewes*****ch.com] Discount Watches, Fashion Watches, Wris*****ch, Fake Watch, Wholesale Watches, Jewelry Watches, Replica Jewelry Watches. replica for luxury watches replica [www.forluxurywatches.com] watches Replica TAG Heuer [www.aho*****ch.com] Replica Breitling Watches [www.aho*****ch.com] Replica for luxury watches replica Watches [www.forluxurywatches.com] Blancpain,Blancpain Replica Bell and Ross Watch [www.bestqualitywatch.com] Vacheron Constantin Fake Watches [www.aho*****ch.com] Fake watch low price replica [www.watchlowprice.com] Arnold Replica Watches Watches [www.watchesbeautifully.com] Parmigiani Replica Watch [www.aho*****ch.com] Watches replica watches [www.graceful-watches.com] Arnold & Son Watches [www.aho*****ch.com] Replica Chopard Watches [www.aho*****ch.com] Harry Winston Replica Watch [www.aho*****ch.com] are Replica Breguet [www.aho*****ch.com] Fake watches selection replica Watches [www.watches-selection.com] the brands watches replica [www.brandswatchess.com] buy watch replica Fake Watches [www.buy-gifts-watch.com] Ulysse Nardin Watches [www.aho*****ch.com] hottest Zenith Fake Watches [www.bestqualitywatch.com] and luxurious watches replica [www.luxurious-watch.com] watches beautifully replica [www.watchesbeautifully.com] Patek Philippe Fake Watches [www.aho*****ch.com] Longines Watches [www.aho*****ch.com] the Corum Replica Watches [www.aho*****ch.com] Ulysse Nardin best Replica Watches Watches Replica [www.watchesbeautifully.com] Replica Rolex Watches [www.bestqualitywatch.com] latest for luxury watches replica Watches Replica [www.forluxurywatches.com] Replica O

Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...Re: Komunikat - PPPO (Wynik: 0)
przez Anonim dnia 27-05-2018 o godz. 15:44:09
watches hot replica [www.allperfec*****ch.com] Discount Watches, Fashion Watches, Wris*****ch, Fake Watch, Wholesale Watches, Jewelry Watches, Replica Jewelry Watches. Cartier replica watches,Cartier Fake Watches replica watches [www.buyqualitywatch.com] are the hottest and the buy watch replica [www.brandwatchess.com] latest design This IsThe Best Replica Nixon Watches Watches [www.allperfec*****ch.com] in our Breguet replica, Breguet replica watches Watches Replica [www.watchdressed.com] online website. These watches beautifully replica [www.goodswatches.com] Replica Cartier luxurious watches replica [www.luxurious-watch.com] watches here are hot watches replica [www.mos*****ches.com] watches hot replica [www.allperfec*****ch.com] watch low price replica [www.makerswatches.com] the wholesale price as the lowest price in the world. best quality watch replica [www.functionwatches.com] And AAA HOT WATCHES [www.aaaho*****ch.com] Bedat & Co Watches [www.aho*****ch.com] we guarantee the quality is similar brands watches replica [www.enrichwatches.com] Bulgari Replica [www.aho*****ch.com] Patek Michele Watches : replica Michele watches Replica Watches [www.allperfec*****ch.com] to the shopped watches replica [www.ideaswatches.com] watches selection replica [www.watchdressed.com] for bes*****ch replica [www.for-best-watch.com] real ones.


Galeria

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>

P W Ś C P S N
          12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31           

Sonda

Czy w Twoim miejscu pracy (czytaj: PP SA) stosowany jest wobec Ciebie mobbing?

Tak
Nie
Nie wiem co to jest mobbingWyniki | Ankiety

Głosów 524

NSZZ

Tygodnik Solidarność

Polecamy

Referendum