Mamy już ponad 1,8 miliona odsłon naszej strony internetowej!! Zobacz w zakładce: Menu - Statystyka.

Decyzje Prezydium Komisji Miedzyzakladowej

Wysłano dnia 30-01-2018 o godz. 19:28:49 przez admin
W Warszawie 24 stycznia br. obradowało Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej. Przedmiotem obrad członków Prezydium było:


1. Omówienie bieżącej sytuacji w Poczcie Polskiej.
2. Wybory w związku. Walne Zebranie Delegatów.
3. Działalność gospodarcza.
4. Stan negocjacji Funduszu Wynagrodzeń na 2018 rok.
5. Wyniki badania obciążenia pracą. Sytuacja w Biurze Jakości i Procesów.
6. Wybory do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej SA.
7. Aneks do Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

W sprawach różnych dyskutowano na temat posiłków regeneracyjnych dla pracowników, stawek za doręczanie paczek przez listonoszy paczkowych, mieszkań pracowniczych oraz sytuacji w związku.

Prezydium Komisji Międzyzakładowej przyjęło cztery decyzje, treść trzech z nich publikujemy poniżej, natomiast czwarta jest wyłącznie do użytku wewnątrzzwiązkowego.

Decyzja Prezydium KM nr 1/01/2018
ws. AAOD i AAPP

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej wnioskuje do Zarządu PP SA o niezwłoczne naprawienie zaniedbań dotyczących prac nad AAOD i AAPP i przedstawienie faktycznych wyników październikowych badań.
Pracodawca deklarował spotkanie z partnerami dialogu społecznego w powyższych sprawach na 4 grudnia ubiegłego roku. Ponieważ do spotkania nie doszło, pojawiają się wątpliwości dotyczące dobrej woli pracodawcy w kwestii wyciągnięcia właściwych wniosków z ostatnich badań. Domniemać można, że wyniki wskazują na poważne niedobory kadrowe w badanych obszarach.

Warszawa, 24 stycznia 2018r.

Decyzja Prezydium KM nr 2/01/2018
ws. sytuacji w Biurze Jakości i Procesów

Wobec problemów zidentyfikowanych w Biurze Jakości i Procesów, Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty przypomina, że Komisja Międzyzakładowa wypowiedziała się jednoznacznie w sprawie równoważnego czasu pracy. Jednocześnie Prezydium KM wnioskuje do Zarządu PP SA o przeprowadzenie audytu w BJiP.
Informujemy, że Solidność Sp. z o.o. zgłosiła do Prezydium KM gotowość pomocy w tej sprawie.
Solidność Sp. z o.o. deklaruje, iż pośród szerokiego wachlarza usług świadczonych na najwyższym poziomie, posiada również bogate doświadczenie w zakresie przeprowadzania audytów wewnętrznych. Każdy projekt audytu opracowywany jest na podstawie oczekiwań klienta natomiast w podstawowym zakresie obejmuje:
  • analizę dokumentacji dotyczącej obszaru działalności podmiotu

  • wykonanie badań bezpośrednio na stanowiskach pracy polegających na przeprowadzeniu wywiadów, obserwacji i oceny wykonywanych czynności

  • analizę zgodności wykonywanych czynności i procesów technologicznych
Przeprowadzony audyt zostaje zakończony opracowaniem raportu zawierającego charakterystykę specyfiki badanego podmiotu oraz przedstawieniem dokumentacji związanej z badaniem. Ponadto audytorzy przedstawiają zaobserwowane niezgodności, uwagi pozytywne, a także zgodność przedmiotu badania ze standardami w przedmiotowej dziedzinie.
Solidność poinformowała również, że jej audytorzy posiadają ekspercką wiedzę oraz niezbędne doświadczenie w obszarze zarządzania jakością, co gwarantuje absolutny obiektywizm w zakresie prowadzonych audytów.

Warszawa, 24 stycznia 2018r.

Decyzja Prezydium KM nr 3/01/2018
ws. posiłków regeneracyjnych dla kierowców i listonoszy

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej informuje, że nadal nie został zrealizowany postulat, zgłaszany wielokrotnie przez nasz Związek, dotyczący objęcia posiłkami regeneracyjnymi kierowców, listonoszy paczkowych i pozostałych listonoszy bez względu na sposób wykonywanych zadań. Według naszych danych jest to kwestia opieszałości służb podległych nadzorowi członka Zarządu PP SA, Pani Iwony Ziomek.
Jednocześnie, wnosimy o ujednolicenie do górnej, stosowanej obecnie w Poczcie Polskiej wysokości, stawki bonu regeneracyjnego.

Warszawa, 24 stycznia 2018r.

Decyzja Prezydium KM nr 4/01/2018
ws. wyborów do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej SA
(do użytku wewnątrzzwiązkowego)

 

Pokrewne

Oceny

Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

Aktualności związane z tematem

Solidarność

"Decyzje Prezydium Komisji Miedzyzakladowej" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Galeria

Kalendarz

<< Luty 2018 >>

P W Ś C P S N
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728       

Sonda

Czy w Twoim miejscu pracy (czytaj: PP SA) stosowany jest wobec Ciebie mobbing?

Tak
Nie
Nie wiem co to jest mobbingWyniki | Ankiety

NSZZ

Tygodnik Solidarność

Polecamy

Referendum