Mamy już ponad 1,8 miliona odsłon naszej strony internetowej!! Zobacz w zakładce: Menu - Statystyka.

Solidarność Poczta Gorzów: Poczta Polska S.A.

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Premia i ZPC

Poczta Polska S.A.
Koleżanki i Koledzy,

niestety, mogę mówić i pisać o przykrym zaskoczeniu. Nowy zarząd PP SA wszedł niespodziewanie w buty zarządu poprzedniego. Zamiast rozpocząć niezwłoczne odgruzowanie, sam włączył się w rujnowanie kapitału ludzkiego. Mina przygotowana przez poprzedni zarząd nie została rozbrojona. Nie został do tej pory skorygowany plan finansowo-rzeczowy i mechanicznie podjęto decyzję o zablokowaniu premii.

Czytaj więcej... | 1489 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 05-05-2016 o godz. 13:21:49 (120 odsłon)

Pracownicy sa wazni

Poczta Polska S.A.
Koleżanki i Koledzy,
dzisiaj dokonał się, oczekiwany niecierpliwie przez świadomych pracowników, pierwszy akt zmiany zarządczej w Poczcie Polskiej. W przyszłym miesiącu zostanie zakończone tworzenie nowego zarządu, łącznie z wyborem przedstawiciela pracowników. Ten wybór jeżeli będzie rozsądny, jest wyjątkową szansą dla pocztowców. Co może wyprawiać zły zarząd doświadczyliśmy przez ostatnie lata. Pominę tak zwane kwestie biznesowe, skupię się na relacjach zarządu z pracownikami. Dwie ostatnie kadencje pocztowych zarządów, to dwa nowe układy zbiorowe i regulaminy premiowania, za każdym razem gorsze dla pracowników. To nie tylko brak podwyżek płac, ale dla większości zatrudnionych realne obniżenie wynagrodzeń.

Czytaj więcej... | 2985 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 22-04-2016 o godz. 17:58:19 (73 odsłon)

NADGODZINY, KTORE NISZCZA ZDROWIE!

Poczta Polska S.A.
CZYLI NIEMIECKI ALARM! ZWIĄZKI ZAWODOWE APELUJĄ O REDUKCJĘ FAKTYCZNEGO CZASU PRACY.
Niemieckie organizacje związkowe oraz ośrodki zajmujące się jakością warunków pracy biją na alarm! Powodem są niedawno opublikowane dane dotyczące przepracowanych przez zatrudnionych w Niemczech nadgodzin.

Czytaj więcej... | 3086 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 04-04-2016 o godz. 19:59:00 (75 odsłon)

Nasi czytaja, a potem pisza

Poczta Polska S.A.
Listonosze Polska – Kto za tym stoi ?
Mniej więcej w połowie stycznia otrzymałem od jednego z moich facebook’owych znajomych zaproszenie do polubienia strony „Listonosze Polska”. Zajrzałem tam… i jakoś nie udało mi się to ustrojstwo polubić.
Po pierwsze, zamieszczone tam posty były anonimowe – uznaję zasadę bierz odpowiedzialność za swoje słowa. A co do anonimowego pisania, to zacytuję Stanisława Jerzego Leca – miłośnika komunizmu, ze Związkiem Sowieckim na czele. Do tejże ideologii mam wiadomy stosunek, jednak cytat, choć w zamyśle zapewne dotyczy pisania anonimowych donosów itp., w tym przypadku uważam za warty użycia. Otóż, „Anonim jest tylko wtedy dopuszczalny, gdy piszący go rzeczywiście jest nikim”.

Czytaj więcej... | 7960 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 04-04-2016 o godz. 07:17:17 (86 odsłon)

Skrajna niekompetencja, czy moze perfidia? Ale takze o wspolpracy.

Poczta Polska S.A.
Koleżanki i Koledzy,
wydaje się, że niektóre ze związków zawodowych działających w PP, uznały, że mogą jak ptaszek, posłużę się cytatem: "po czym śpiewa, śpiewa głupstwa nie do wiary".
Zakładając, oczywiście niesłusznie, że zachowamy wspaniałą izolację od ich propagandy i że tej propagandy nie skomentujemy, głoszą, iż błędem było podpisanie zakładowego układu zbiorowego pracy w obecnie obowiązującej postaci. Z dumą podkreślają, że one nie podpisały.

Czytaj więcej... | 5650 bajtów więcej | 4 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 28-03-2016 o godz. 18:19:35 (67 odsłon)

Komunikat po ostatnich mediacjach

Poczta Polska S.A.
Koleżanki i Koledzy,

W przypadku tak wrażliwego tematu, jak płace pracowników Poczty Polskiej należy ważyć słowa które są podawane publicznie. Wiem, że wszyscy zatrudnieni w PP SA z niecierpliwością czekają na informacje o obecnej sytuacji w sporze zbiorowym. Proszę jednak przyjąć ze zrozumieniem ostrożność w formułowaniu przez nas opinii. Najpierw oddam głos pracodawcy. Oto treść listu zarządu ze strony intranetowej PP.

Czytaj więcej... | 3926 bajtów więcej | 5 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 02-03-2016 o godz. 10:25:05 (255 odsłon)

Jest szansa na zakonczenie sporu zbiorowego

Poczta Polska S.A.

Koleżanki i Koledzy,

z przyjemnością informuję, że na 24 lutego mamy ustalone z pracodawcą i mediatorem spotkanie w ramach sporu zbiorowego.
Jak wszyscy wiemy, spotkamy się z Zarządem w nowym składzie, z nowym Prezesem Zarządu na czele. Po ponad roku sporu zbiorowego mamy wreszcie nadzieję na osiągnięcie porozumienia w kwestii ostatniego, płacowego, żądania zgłoszonego pracodawcy. Jesteśmy zdecydowani zamknąć etap mediacji w lutym.

Przewodniczący KM
Bogumił Nowicki

Czytaj więcej... | 6 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 18-02-2016 o godz. 09:40:45 (170 odsłon)

Madrosc Salomona

Poczta Polska S.A.
„Przed zgubą idzie pycha, a przed upadkiem duch się wynosi. Lepiej jest korzyć się z cichymi niźli dzielić korzyści z pysznymi.”
Zrzeszony w OPZZ Związek Zawodowy Pracowników Poczty, pracą swojego Prezydium, zechciał czwartego lutego skrytykować mój felieton dotyczący pluralizmu związkowego. Sprawiło mi to ogromną radość, ponieważ swoją krytykę Prezydium ZZPP zakończyło Słowem Bożym, które umieszczam dziś na początku. Co prawda cytat został przez Prezydium ZZPP zaczerpnięty z protestanckiej „brytyjki”, ale niech tam, liczy się nawrócenie, to przekonuje mnie, że jesteśmy się w stanie porozumiewać w sprawie wartości podstawowych. Zmieniłem format cytatu na zapis w tłumaczeniu Księdza Jakuba Wujka, który, nie negując wysiłkom Brytyjskiego Towarzystwa Biblijnego, jest dla mnie bardziej od protestanckiego polski i przyjemny w czytaniu. Postaram się odnieść do uwag PZZPP w równie chrześcijańskim, a nawet ewangelicznym duchu.

Czytaj więcej... | 5685 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 08-02-2016 o godz. 06:08:54 (161 odsłon)

Bajka o przebudzeniu spiacych rycerzy

Poczta Polska S.A.
Całkiem niedawno temu, bo w roku pańskim 2015, w wyniku dwóch kolejnych elekcji, wzburzony lud rządców kraju wymienił. Z tegoż ludu woli drużyna Kaczymira władzę przejęła i zmiany czynić postanowiła. Kaczymirowi woje zmian falę wywołali, która rozlewając się wszędy, coraz to zmiata ze stolców wysokich kolejnych możnych, najprzedniejszymi trunkami się raczących a i ośmiorniczkami nie gardzących. Możni owi, z kosztami takowych zbytków się nie licząc, na niedolę ludu baczenia żadnego nie mieli.

Czytaj więcej... | 3922 bajtów więcej | 1 komentarz | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 02-02-2016 o godz. 13:17:53 (150 odsłon)

Dzisiaj o pluralizmie zwiazkowym i sporze zbiorowym

Poczta Polska S.A.
Koleżanki i Koledzy,
Dla młodszych i tych którzy nie pamiętają przypomnę, że specyfiką PRL była jednolitość związkowa, wszyscy byli zrzeszeni w CRZZ. W ówczesnych przedsiębiorstwach rządził nomenklaturowy dyrektor, jego wsparciem był usłużny związek zawodowy, a czujnym obserwatorem i kontrolerem, sekretarz podstawowej organizacji partyjnej. Kres temu trójpodziałowi zakładowej władzy położyła na krótko w 1980 roku, "Solidarność", która powstała w walce o wolne związki zawodowe. Ustawa z 1982 roku zdelegalizowała nasz Związek, ale dawała możliwości powstawania innych organizacji.

Czytaj więcej... | 4547 bajtów więcej | 2 komentarze | Wynik: 0

zatwierdzone przez admin dnia 02-02-2016 o godz. 13:14:16 (191 odsłon)

Galeria

Kalendarz

<< Maj 2016 >>

P W Ś C P S N
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031         

Sonda

Czy w Twoim miejscu pracy (czytaj: PP SA) stosowany jest wobec Ciebie mobbing?

Tak
Nie
Nie wiem co to jest mobbingWyniki | Ankiety

NSZZ

Tygodnik Solidarność

Polecamy

Referendum